13940917230700311132632

«آئودی» باطری جدید می‌سازد

عصر خودرو- تکنولوژی آینده باتری‌هایی که روی تمامی خودرو‌های گروه فولکس‌واگن استفاده می‌شود، توسط مهندسان آئودی ساخته می‌شود.

   

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فرصت امروز، هنگامی که صحبت از ماشین‌های تمام‌الکتریکی است، تمام توجه‌ها به سمت «تسلا» است. اما کمپانی خودروسازی آئودی در حال کار و تحقیق روی یک باتری جدید برای همه ماشین‌های الکتریکی است. این باتری که دارای ولتاژ بالایی نیز هست، روی تمامی ماشین‌های در دست تولید خودرو‌های گروه فولکس‌واگن مانند آئودی R8 e-Tron، آئودی Q6 Quattro e-Tron و پورشه Mission E و تمامی خودرو‌های سدان چهاردر تمام برقی استفاده خواهد شد.

  تمرکز اصلی روی ساخت نمونه باتری‌ای است که بتوان به‌خوبی آن را روی بسیاری از مدل‌های مختلف خودرو به کار گرفت. مدل‌هایی به اندازه یک جعبه کفش که جنس آنها از آلومینیوم است. بسته به ساختار خودرو، این باتری‌ها می‌توانند به صورت باتری‌های استوانه‌ای، منشوری یا تخت ارائه شوند. براساس گزارشی از وب‌سایت Inside EVs، آئودی چگالی انرژی باتری‌های منشوری را تا ۵۰‌درصد افزایش داده است و قصد دارد که در۱۰ سال آینده ۵۰ درصد دیگر بر قدرت آن اضافه کند. طی پنج سال گذشته قیمت این باتری‌ها نصف شده است.

  آئودی پیش‌بینی می‌کند که این باتری‌ها تا ۱۰۰هزار مایل بدون کاهش کیفیت کار خواهند کرد. تنها تعداد اندکی از کمپانی‌ها برای تولید باتری‌های کارآمد‌تر و بهتر تلاش می‌کنند. در حال حاضر، بازار ماشین‌های برقی وسعت چندانی ندارد، اما به مرور زمان توسعه خواهند یافت و شرکت‌های بیشتری برای تولید باتری‌های مؤثر‌تر سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

  0 پاسخ

  ارسال یک پاسخ

  در گفتگو ها شرکت کنید.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>