image_news_48618

اسرار خودروسازی کره به چین درز کرد

پرشین خودرو: کارکنان یک شرکت طرف قرارداد با دو خودروساز کره‌ای هیوندای و کیا به‌خاطر افشای اسرار این دو شرکت دستگیر شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، پلیس سئول اعلام کرده است که این دو کارمند به اتهام افشای طراحی و سایر اسرار صنعتی دستگیر شده‌اند و ۲۰ نفر دیگر نیز بدون بازداشت محکوم به پرداخت جریمه نقدی شدند.

براساس این گزارش یکی از متهمان که بازنشسته شرکت طرف قرارداد با هیوندایی و کیا بوده است به استخدام یک شرکت طراحی خودرو درآمده و سپس به چین اعزام شده است. او متهم است که ۱۳۰ راز صنعتی کره را به کمک همکاران سابق خود به چین فروخته است.

یکی از بازرسان این پرونده می‌گوید که اطلاعات فاش شده شامل طراحی ۳۰ مدل مختلف خودرو از جمله مدل‌هایی که هنوز عرضه نشده‌اند، است.

به گزارش دنیای اقتصاد، برآورد هیوندایی و کیا نشان می‌دهد که زیان ناشی از این درز اطلاعاتی بالغ بر ۷۰ میلیارد وون (واحد پول کره‌جنوبی) باشد. هر دلار آمریکا معادل ۱۱۴۷ وون است.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>