13940415152445517994502

تحقیقات آمریکا دامان ب ام و را می‌گیرد؟

عصر خودرو : ب ام و ممکن است جدیدترین خودروسازی باشد که هدف تحقیقات رگولاتور ایمنی خودروی آمریکا قرار می‌گیرد.

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا اعلام کرد از برند مینی ب ام و به دلیل اینکه در تعمیر خودروهای مردود شده در تستهای تصادف فدرال عملکرد کندی داشته است، تحقیق می‌کند.

  این موضوع شامل بیش از ۳۰ هزار دستگاه مینی کوپر و کوپر اس مدل سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و همچنین جان کوپر ورکس مدل سال ۲۰۱۵ می‌شود.

  این سازمان در اسنادی که در وب سایت خود منتشر کرد، اعلام نمود تستهای تصادف دولتی که اکتبر سال گذشته انجام شد، نشان داد مینی کوپر ۲۰۱۴ از سرنشینان به خوبی حفاظت نمی‌کند.

  دو ماه بعد ب ام و موافقت کرد برای این خودروها فراخوان دهد و بعدها اعلام کرد برای افزودن یک لایه به پنلهای جانبی قسمت عقب مدلهای مینی، یک کمپین خدماتی راه اندازی خواهد کرد اما این کمپین هرگز برگزار نشد و ب ام و هرگز در این باره به سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا اطلاعی نداد.

  بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، رگولاتور ایمنی آمریکا در ژوییه امسال این بار از کوپر اس مدل ۲۰۱۵ تست تصادف گرفت که این مدل هم مردود شد.

  رگولاتور ایمنی خودروی آمریکا ابراز نگرانی کرده که ب ام و بایستی درباره مشکلات تصادف از سمت کنار خودرو اطلاع داشت یا باید زودتر در این باره اقدام می‌کرد.

  سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا این اختیار را دارد تا در صورت کوتاهی خودروسازان برای رفع سریع مشکلات ایمنی یا عدم اطلاع رسانی آنها، حداکثر ۳۵ میلیون دلار جریمه برای یک خودروساز صادر کند. از ابتدای سال ۲۰۱۳ فیات کرایسلر، جنرال موتورز، هوندا، هیوندای، فورد، تویوتا و سازنده کیسه هوای تاکاتا از سوی این سازمان جریمه شده اند.

  231855_706

  پژو ۲۰۸ در راه بازار ایران

  عصر خودرو- ایران‌خودرو و پژو در شرایطی تا چندی دیگر شراکتی دوباره را با هم آغاز خواهند کرد که قرار است محصول ۲۰۸ پژو در ایران به تولید برسد. به گفته‌های مسئولان گروه صنعتی ایران‌خودرو، با توجه به سرمایه‌گذاری مشترکی که قرار است این شرکت انجام دهد، حداقل یک‌سوم تولیدات این گروه صنعتی به محصولات پژو اختصاص خواهد داشت.

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صمت، به گفته مدیران این شرکت در صورت سرمایه‌گذاری شرکت پژو در ایران و تولید مشترک، زیان وارد شده به ایران بر اثر خروج شرکت پژو در زمان تحریم‌ها نیز جبران خواهد شد.

   پژو ۲۰۸ برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲م در انگلیس و فرانسه عرضه شد. خودرویی که به اصطلاح سوپرمینی به شمار می‌رفت و در ۴ مدل یک لیتری، ۱/۲ لیتری، ۱/۴ لیتری و ۱/۶ لیتری ساخته شد و ازآنجاکه گفته می‌شود، قرار است جای پژو ۲۰۶ را بگیرد، پیش‌بینی می‌شود مدل ۱/۶ لیتری آن روانه ایران خواهد شد.
   به فاصله ۳ سال از عرضه جهانی ۲۰۶، پای این خودرو به بازار کشورمان باز شد تا کمی به بازار خودرو ایران و به خانواده شیرهای سالخورده جاده مخصوص تازگی و هیجان ببخشد اما تولید این خودرو در کشور نه با عرضه نسل جدید ۲۰۷ متوقف شد، نه با رسیدن پسوند کد ۲ پژو به ۸ و امروز که ۲۰۸ وارد سومین سال تولید خود شده، تداوم تولید ۲۰۶ در کشورمان و تعدادی از بازارهای رو به توسعه دیگر باعث شده تا فروش این سوپرمینی سالخورده اما همچنان محبوب فرانسوی، به مرز ۸میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه نزدیک شود. در واقع، ۲۰۶ با اختلاف زیادی، پرفروش‌ترین ساخته تاریخ پژو لقب می‌گیرد اما خبر خوش اینکه با از سرگیری همکاری ایران‌خودرو با شریک دیرینه خود، پرفروش‌ترین ساخته‌های این روزهای پژو یعنی هاچ‌بک ۲۰۸ و کراس‌اوور کوچک ۲۰۰۸ نیز برای عرضه در بازار کشورمان به صف شده‌اند تا بالاخره شاهد عرضه نسل جدید ۲۰۶ باشیم.
   ایران‌خودرو به احتمال زیاد از اواسط سال آینده عرضه ۲۰۸ را به‌صورت «سی‌بی‌یو» آغاز خواهد کرد. این خودرو جزو خودروهای کم مصرف پژو به‌شمار می‌رود و با قیمتی بیش از ۵۰ میلیون تومان در ایران عرضه خواهد شد.

   رشد روزافزون تقاضای بازار برای شاسی‌بلندهای کوچک شهری، پژو را بر آن داشت تا کراس‌اووری برپایه ۲۰۸، در کلاس ساب‌کامپکت عرضه کند که این ۲۰۸ قد کشیده پژو در این بازار رقابتی نیز چه قدر هم موفق شد. پژو تنها در ۲سال، نزدیک به ۲۰۰هزار دستگاه ۲۰۰۸ در بازار اروپا عرضه کرده و این تازه آغاز کار است، چراکه محبوبیت این نیمچه شاسی‌بلند شهری هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود و درحال‌حاضر هم پشت سر رنو کاپتور، پرفروش‌ترین کراس‌اوور ساب‌کامپکت بازار اروپا به حساب می‌آید.
   همکاری‌های ایران با ۲ شرکت خودروسازی رنو و پژو در سال‌های گذشته در قالب «سی‌کی‌دی» بود که در سال‌های تحریم، این همکاری‌ها قطع یا کاهش یافت اما درحال حضور دوباره فرانسوی‌ها، زمزمه همکاری‌های خودرویی دوباره با رنو و پژو را قوت بخشیده است.
   محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان نیز با اشاره به سابقه همکاری ۲۶ساله ایران با پژو اظهار کرد: این شرکت به‌دلیل فشارهای امریکا در زمان تحریم‌ها ناگزیر به ترک ایران شد، بنابراین برای جلوگیری از تکرار این روند باید به‌گونه‌ای رفتار کرد که دیگر گرفتار چنین تله‌هایی نشویم.
   نجفی‌منش در پاسخ به این سوال که چطور باید آسیب‌ها را در همکاری با شرکت‌های خارجی به حداقل رساند، گفت: امروز روز دیگری است و ما باید به آینده نگاه کنیم. در ارتباط با شرکت‌های خارجی باید با سرلوحه قرار دادن اصول اقتصاد مقاومتی، کاری کنیم که کمتر آسیب ببینیم. برای این کار باید عمق ساخت داخل را بیشتر کنیم. باید به جای خرید، مشارکت کنیم. «سی‌کی‌دی» باید جمع شود و به این سمت حرکت کنیم که با کمک شرکت‌های خارجی، بازارهای صادراتی جدیدی پیدا کنیم.

   وی درباره جدیدترین مذاکرات خودرویی با شرکت‌های فرانسوی گفت: درحال‌حاضر رنو مشغول گسترش روابط است اما هنوز امکانات بانکی لازم ایجاد نشده، در حالی‌که قرادادهای پژو آماده است و دو طرف منتظر اجرایی شدن برجام هستند تا بتوانند از امکانات انتقال پول بین‌المللی استفاده کنند. نجفی‌منش با اشاره به اینکه دیگر سیستم «سی‌کی‌دی» را قبول نخواهیم کرد، گفت: این شرکت‌ها برای ساخت خودرو ۳ مدل درنظر گرفته‌اند که همه مدل‌های خوب و به روزی هستند و قرار است به زودی با قطعه‌سازهای ایرانی و این شرکت‌ها قرارداد همکاری ببندند تا همکاری‌ها بین انجمن قطعه‌سازان ایران و فرانسه توسعه یابد.
   در همین حال یک مقام شرکت پژوی فرانسه اعلام کرد که این شرکت در مراحل پیشرفته مذاکره با ایران‌خودرو برای ازسرگیری همکاری‌ها قرار دارد و در همکاری جدید، برای تولید خودروها از آخرین طرح‌ها و موتورهای شرکت استفاده خواهد شد. شرکت پژو سیتروئن فرانسه اعلام کرد، این شرکت در مراحل پیشرفته مذاکرات با شرکت ایران‌خودرو در زمینه تولید خودرو در ایران است و انتظار دارد این مذاکرات پس از دستاورد دیپلماتیک اخیر در زمینه لغو تحریم‌ها، پیشرفت سریعی را شاهد باشد.
   «ژان کریستوف کومارد»، مسئول بخش افریقا و خاورمیانه شرکت پژو گفت، توافق انجام‌شده بین ایران و قدرت‌های غربی «مسیر را برای پیشرفت قابل توجه در مذاکرات ما هموار خواهد کرد. »
   به گفته کومارد، بر خلاف شراکت فعلی پژو و ایران‌خودرو که براساس آن خودروهای مدل قدیمی شرکت پژو در ایران مونتاژ می‌شوند، در همکاری جدید، برای تولید خودروها از آخرین طرح‌ها و موتورهای شرکت استفاده خواهد شد که این پروژه موجب ایجاد جهشی تولیدی خواهد شد.
   پژو که تا قبل از تشدید تحریم‌ها در سال ۲۰۱۱م، یکی از بازیگران مهم خارجی در صنعت خودروسازی ایران بود، با توجه به ورود خودروسازان چینی به بازار ایران، اکنون با رقابت سرسختانه‌تری مواجه خواهد بود، به طوری که شرکت خودروسازی رنوی فرانسه نیز قصد دارد تولید خودروی تندر در ایران را احیا کند.

   13940226145003101950832

   فروش اقساطی انواع خودروهای هیوندای آغاز شد

   عصر خودرو : لیزینگ کارآمد فروش اقساطی انواع خودروهای هیوندای را با اقساط ۳۶ ماهه آغاز کرد.

    به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»، لیزینگ کارآمد فروش اقساطی انواع خودروهای سانتافه ، توسان ،النترا و اکسنت را با اقساط ۳۶ ماهه و با رنگ سفید آغاز کرد.

    خودروها پس از واریز مبلغ پیش پرداخت و تکمیل مدارک آماده تحویل است .

    نوع عقد قرارداد خودرو واگذار شده به صورت اجاره به شرط تملیک و یا فروش اقساطی سند رهنی بوده و تمامی خودروهای فوق مدل سال ۲۰۱۵  است .

    13940307101517667960262

    متن کامل دستورالعمل جدید واردات خودرو منتشر شد

    عصر خودرو : متن کامل دستورالعمل جدید ضوابط واردات خودروهای سواری که به تایید وزارت صنعت رسید، منتشر شد.

     به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، محمود نوابی از اصلاح ضوابط واردات خودروهای سواری خبر داد و گفت: ضوابط واردات خودروهای سواری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی و عاملیت فروش در راستای اعمال مفاد قانون حمایت ازحقوق مصرف کنندگان مصوب۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی ماده (۲۱) قانون مذکور مصوب هیات وزیران، بازبینی و اصلاح شد.

     معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی، به منظور اخذ نمایندگی رسمی شرکتهای خارجی، مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت، درخواست افراد حقیقی و حقوقی واردکننده فاقد نمایندگی رسمی برای تجهیز شبکه خدمات پس ازفروش را رسیدگی و در صورت احراز شرایط نسبت به ارایه گواهی فعالیت نمایندگی رسمی و عاملیت فروش اقدام می نماید.

     وی تصریح کرد: در صورت عدم وجود امکانات و تاسیسات خدمات پس ازفروش، پذیرش ثبت سفارش از اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی صرفاً پس ازعقد توافقنامه ارایه خدمات گارانتی و وارانتی فی مابین نماینده رسمی و واردکننده و ارایه توافقنامه مذکور به سازمان توسعه تجارت ایران میسر است.

     به گفته نوابی، نمایندگان رسمی و عاملین فروش موظفند در صورت درخواست واردکنندگان فاقد نمایندگی برابر شرایط توافقنامه عمل نمایند. ضمن اینکه ترخیص خودروهای ثبت سفارش شده قبل از تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۳۹۳ توسط افراد حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی و عاملیت فروش با رعایت دقیق ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و تبصره های آن بلامانع خواهدبود.

     همچنین ترخیص تمام خودروهای ثبت سفارش شده پس از ابلاغ دستورالعمل به گمرک، منوط به ارایه گواهی انطباق کالا (certificate Of Conformity-COC) به گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

     مواردی از جمله موارد حائز اهمیت تاکید بر «عدم مجاز بودن نمایندگان رسمی در اخذ وجوه مازاد بر ۳ درصد ارزش IF» و «تعیین مسئولیت رسیدگی و داوری در موارد بروز اختلاف با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و پیش بینی اقدامات تعزیری، تعلیق و ابطال گواهی نمایندگی، با متخلفین» در راستای تکمیل دستورالعمل یاد شده به توافقنامه ضمیمه شده است.

     139404261927267781003732

     از جیب فولکس‌واگن به جیب تسلاموتورز؟

     عصر خودرو : دانیل اسپارکس، نویسنده مطالب مالی و متخصص ارشد فناوری در شرکت چندرسانه‌ای «ماتلی فول» طی مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌بی‌سی» به بررسی این احتمال پرداخت که رسوایی فولکس‌واگن به نفع تسلاموتورز (تولیدکننده بزرگ خودروهای برقی) تمام شود.

      به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصادنیوز، «الان ماسک» مدیرعامل تسلا موتورز گفته دیگر زمان آن رسیده که از سوخت‌های فسیلی دست کشیده و تکنولوژی جدید را در آغوش بگیریم. تسلا موتور تولیدکننده ماشین‌های لوکس برقی است.

      اسپارکس در این خصوص که آیا تسلا می‌تواند از پریشانی فولکس‌واگن منتفع شود، به تلویزیون «سی‌ان‌بی‌سی» گفت: من این‌طور فکر می‌کنم. «الان ماسک» نیز هفته گذشته که به اروپا سفر کرده بود، گفت که این یک موقعیت است تا تسلا خودش را نشان بدهد. چراکه بنزین و گازوئیل به تدریج به پایان کار خود می‌رسند و زمان معرفی یک تکنولوژی جدید رسیده است و او مسلماً به تکنولوژی شرکت خودش و ماشین‌های برقی اشاره می‌کند.مدل X، جدیدترین خودروی تسلا و اولین خودروی شاسی‌بلند برقی است که به بازار آمده است. اما عرضه مدل X با سختی‌هایی همراه بود. اسپارکس در رابطه با چشم‌انداز فروش این خودرو اظهار کرد: به طور قطع وقتی تسلا وارد شاخه ماشین‌های شاسی بلند شد، مخاطبش نیز دو برابر شده‌ و می‌تواند در بازار بزرگ‌ترین فعالیت کند.اسپارکس در ادامه افزود: خودروهای تسلا قبلاً مردانه‌تر بود و الآن خودرویی عرضه کرده که برای زنان نیز جذابیت بیشتری دارد.مجری «سی‌ان‌بی‌سی» خاطرنشان کرد: اگر به بازار خودروهای پرفروش بازارهای نوظهور دقت کنیم، به ویژه خودروهای شاسی‌بلند بنزینی و دیزلی، مدل X تسلا در مقایسه با آن بسیار آرمانی است و از اسپارکس پرسید که چشم‌انداز فروش این خودرو را در جهان (خارج از آمریکا) چطور می‌بیند؟متخصص ارشد «ماتلی فول» تصریح کرد: همین حالا برای خودروی شاسی‌بلند ۲۵ هزار سفارش ثبت شده است و البته بر اساس برنامه معرفی تسلا، عامل منفی در پرده‌برداری از خودرو وجود نداشت که باعث کاهش در سفارش‌ها شود؛ زیرا سفارش‌های تسلا برگشت‌پذیر است.اسپارکس ادامه داد: تسلا هنوز برای این خودرو بازاریابی نکرده‌است و پیش‌بینی منطقی این است که فروش افزایش یابد؛ از قرار معلوم تقاضای مدل X خوب است.

       

      13940203112733529929872

      قیمت انواع لاستیک ایرانی در بازار

      عصر خودرو : قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو زانتیا، سمند، تندر۹۰ و دنا دربازار تهران اعلام شد.

        

       به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصاد آنلاین،  قیمت انواع لاستیک ایرانی خودرو زانتیا، سمند، تندر۹۰ و دنا دربازار تهران به شرح زیر است:

       قیمت لاستیک خودرو
       13940415120317634994012

       همدستی آئودی با فولکس‌واگن

       عصر خودرو: چندی پس از افشای تقلب فولکس‌واگن در میزان انتشار گازهای آلاینده، مشخص شد حدود ۱/ ۲ میلیون خودروی آئودی نیز مجهز به نرم‌افزار طراحی شده برای این تقلب هستند. به گزارش وال‌استریت ژورنال، هفته گذشته فاش شد شرکت فولکس‌واگن که مالک اکثریت سهام آئودی است، نرم‌افزاری را برای دستکاری نتایج آزمایش انتشار گازهای آلاینده روی حدود ۱۱ میلیون خودروی دیزلی نصب کرده است.

        به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، یورگن د گراو، سخنگوی آئودی، اعلام کرد مدل‌های آئودی هم جزو این ۱۱ میلیون خودرو هستند و احتمالا برای تعمیر فراخوان می‌شوند. بیش از ۲ میلیون از این خودروهای آئودی در اروپا و حدود ۱۳ هزار دستگاه در ایالات متحده و کانادا فروخته شده‌اند. به گفته سخنگوی آئودی هیچ‌یک از این خودروها در چین و ژاپن فروخته نشده‌اند. مدل‌هایی که این نرم‌افزار روی آنها نصب شده است عبارتند از: ای۱، ای۳، ای۴، ای۵، ای۶، تی‌تی، کیو۳ و کیو۵٫ این در شرایطی است که دیروز، سه‌شنبه، وزیر اقتصاد مجارستان در گفت و گو با تلویزیون این کشور گفت حدود ۲ میلیون از ۱۱ میلیون موتور دیزلی درگیر در رسوایی تقلب فولکس‌واگن در کارخانه آئودی در غرب مجارستان تولید شده‌اند. به گزارش رویترز، میهای وارگا، وزیر اقتصاد مجارستان گفت دولت مجارستان در حال گفت‌وگو با شرکت‌های آئودی و مرسدس بنز است تا تاثیر احتمالی این رسوایی را بر اقتصاد این کشور ارزیابی کند. او اضافه کرد: «اطمینان دارم این مساله تولید خودروی مجارستان و صنعت خودروی بومی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، اما امیدوارم این تاثیر کمتر از آن چیزی باشد که ابعاد این فاجعه نشان می‌دهد.» وزیر اقتصاد مجارستان پیش‌تر گفته بود درصورت کاهش فروش خودرو در اروپا به دلیل این رسوایی، اقتصاد مجارستان ۳/ ۰ تا ۶/ ۰ درصد از رشد خود را از دست می‌دهد.

        او در مصاحبه با تلویزیون مجارستان گفت تا این لحظه برنامه‌ای برای ممنوع کردن فروش خودروهای فولکس‌واگن نداریم. کارخانه آئودی در مجارستان یک تامین‌کننده اصلی برای گروه خودروسازی فولکس‌واگن به شمار می‌رود. سال گذشته این کارخانه ۹۷/ ۱ میلیون موتور و ۱۳۵ هزار و ۲۳۲ دستگاه خودرو تولید کرد. کارخانه شرکت مرسدس بنز نیز در مرکز مجارستان واقع است و ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار خودرو را دارد. این خودروساز اعلام کرده میزان انتشار گازهای آلاینده را دستکاری نکرده است. این در شرایطی است که دادستانی آلمان روز دوشنبه اعلام کرد تحقیقاتی را درباره مارتین وینترکورن، مدیرعامل سابق فولکس‌واگن آغاز کرده است. دفتر دادستانی آلمان اعلام کرد در مورد«ادعای تقلب در فروش خودروهایی که میزان انتشار گازهای آلاینده آنها دستکاری شده است» از وینترکورن تحقیقات به عمل خواهد آورد. وینترکورن درپی رسوایی شرکت فولکس ‌ استعفای خودرا اعلام و گفت که هیچ‌گونه اشتباهی از طرف او صورت نگرفته، اما به دلیل حفظ منافع شرکت تصمیم به استعفا گرفته است.

        139406190022456441055462

        کاهش مالیات خرید خودروهای کوچک

        عصر خودرو-چین در پی رکود بازار، مالیات خرید خودروهای کوچکتر را نیمی کاهش داد و به دولتهای محلی اجازه داد برای تسهیل حذف خودروهای فرسوده هزینه کنند.

         به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، کاهش مالیات خودروهایی که موتور کوچکتر از ۱٫۶ لیتر دارند از اول اکتبر تا پایان سال آینده اجرا می شود و بخشی از تدابیر اعلام شده از سوی شورای دولتی چین به منظور کاهش مصرف انرژی و تاثیر آن بر محیط زیست است. دولت مرکزی همچنین مقامات محلی را که در استفاده از اتوبوسهای انرژی پاک برای حمل و نقل تعلل کنند، جریمه خواهد کرد.

         این تدابیر در پی لابی انجمن خودروی چین برای اقدامات تشویق کننده مصرف کنندگان برای خرید اتخاذ می‌شوند. میزان فروش خودرو در چین بدنبال سقوط بازارهای سهام این کشور برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافته است. این انجمن نصف شدن مالیات خرید ۱۰ درصدی، بالا بردن سقف شمار خودروهای جدیدی که مصرف کنندگان می‌توانند خریداری کنند و تسریع تعویض خودروهای فرسوده را به منظور تقویت تقاضای خرید پیشنهاد کرده است.

         بر اساس گزارش بلومبرگ، دولتهای محلی از محدود کردن خرید و استفاده از خودروهای برقی، منع شده اند. دولت مرکزی در بیانیه خود از ترویج استفاده از خودروهای انرژی پاک حمایت کرد و از اشتراک خودرو و اجاره کوتاه مدت به عنوان راههای حمل و نقل نام برد.

         چین آخرین بار در بحبوحه بحران مالی جهانی تدابیر پشتیبانی کننده از صنعت خودرو را اتخاذ کرد و با یارانه خرید خودرو کمک کرد این کشور در سال ۲۰۰۹ از نظر فروش سالانه از آمریکا پیشی بگیرد.

         اما مصرف کنندگان آمریکایی در ماه ژوییه امسال برای نخستین بار در شش سال گذشته در مقایسه با همتایان چینی‌شان، خودروهای بیشتری خریداری کردند.

         139405191214201681028102

         کاهش قیمت برخی وارداتی ها

         عصر خودرو : هفته جاری قیمت لکسوس RX معادل پنج میلیون تومان کاهش یافته است.

          به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، قیمت باقی خودروهای وارداتی تغییر خاصی نسبت به نرخ این خودروها در هفته گذشته نداشته است.

          قیمت روز خودروهای وارداتی در بازار به شرح زیر است:

           

          نام خودرو شرکت سازنده کشور قیمت
          سوناتا هیوندای کره جنوبی ۱۶۱ میلیون تومان
          توسان هیوندای کره جنوبی ۱۴۸ میلیون تومان
          النترا هیوندای کره جنوبی ۱۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
          اسپورتیج کیا کره جنوبی ۱۴۹ میلیون تومان
          سراتو کیا کره جنوبی ۱۱۴ میلیون تومان
          اپتیما کیا کره جنوبی ۱۵۱ میلیون تومان
          RAV4 تویوتا ژاپن ۲۰۸ میلیون تومان
          یاریس هاچ‌بک تویوتا ژاپن ۱۰۴ میلیون تومان
          کمری تویوتا ژاپن ۱۸۱ میلیون تومان
          لکسوسRX تویوتا ژاپن ۵۷۰ میلیون تومان
          بنز C200 بنز (۲۰۱۵ اتاق جدید) آلمان ۴۹۰ میلیون تومان
          بنز E200 بنز آلمان ۴۲۰ میلیون تومان