image_news_45866

چه خودروهایی در بازار کساد بیشترین فروش را دارند؟

عصر خودرو : هم اکنون بازار خودرو با رکود کامل مواجه است به طوریکه بسیاری از مردم فقط به قصد فروش خودروی خود به نمایشگاه های خودرو مراجعه کرده و میل به خرید بسیار کم است.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران، هم اکنون در بازار خودرو بیشتر مردم فروشنده شده اند و میل به خریدکاهش یافته است.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل تهران در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران با اعلام این مطلب افزود: هم اکنون بازار خودرو با رکود کامل مواجه است به طوری که بسیاری از مردم فقط به قصد فروش خودروی خود به نمایشگاه های خودرو مراجعه کرده و میل به خرید بسیار کم است.

چه خودروهایی در بازار کساد بیشترین فروش را داشت؟

غلامحسین قاسمیان در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیش بینی از وضعیت خودرو در کشور واین که  آیا باز هم با کاهش قیمت در بازار مواجه می شویم یا خیر؟ گفت: قیمت خودرو هم اکنون بیشترین کاهش را یافته است و فکر نمی کنم تا حداقل چندین ماه آینده تغییری در قیمت خودرو داشته باشیم.

قاسمیان در مورد وضعیت خودروهای خارجی هم گفت: در زمینه خودروهای خارجی هم اکنون بیشترین کاهش قیمت رخ داده است . همچنین به دلیل اینکه قیمت خودروهای خارجی تابع قیمت ارز است و در این مورد نیز با کاهش مواجه نبودیم لذا فکر نمی کنم در این خودروها هم با کاهش بیش از این قیمت مواجه شویم.

قاسمیان در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه با توجه با شرایط رکود بیشترین خودرویی که در این بازار خرید و فروش شده است چیست گفت: هم اکنون بازار با شرایط کامل رکود مواجه شده است ولی در همین بازار خودروهای  پراید و پژو ۲۰۶ نسبت به بقیه خودروها فروش بیشتری داشته اند.

6

خودرو ارزان می‌شود؟

عصر خودرو: به گفته برخی از خودروسازان و فعالان بازار خودرو هیچ کاهش قیمتی در این بازار صورت نمی‌گیرد و حتی ممکن است بر قیمت‌ها افزوده شود.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اقتصادنیوز،در حالی که به گفته فعالان بازار خودرو، قیمت‌ خودروها نسبت به سال گذشته با کاهش همراه بوده و حتی لغو تحریم‌ها و به دنبال آن همکاری با خودروسازان بزرگ، در انتظار ایران است گویا این روزها بازار خودرو جانی ندارد و هر روز بی‌جان‌تر از دیروز خود می‌شود.

از نگاه برخی از فعالان بازار خودرو،‌جو روانی برای کاهش قیمت در این بازار ، باعث شده تا مردم دست از خرید بردارند اما با این حال خودروسازان باز هم از افزایش قیمت خودروها خبر می‌دهند. حتی مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد که قیمت خودروها به هیچ عنوان کاهش نمی‌یابد و حتی ممکن است افزایش داشته باشد.

او گفته است: بعد از توافق هسته‌ای رونق اقتصادی در ایران آن‌قدر اتفاق می‌افتد که مردم برای خودرو توانایی پیدا می‌کنند و دیگر نیازی به کاهش قیمت برای خودرو دیده نمی‌شود.

در همین رابطه ساسان قربانی،‌ دبیر انجمن قطعه سازان گفت: اگر منطق قیمت تمام شده برای خودروها را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که به صورت طبیعی باید قیمت محصولات خودروسازان با توجه به افزایش مواد اولیه، حامل‌های انرژی و… افزایش پیدا کند و این در صورتی است که امکان دارد شرکت‌های خودروساز به دلیلی که بازار بی‌جان خودرو را زنده و پویا کنند قیمت‌ محصولات خود را خیلی افزایش ندهند.

او در خصوص وضعیت فعلی بازار معتقد است: از آنجا که بعضی از خریداران بر این باورند که با انجام توافقات هسته‌ای قیمت خودرو در بازار کاهش پیدا می‌کند، بازار شکل بلاتکلیفی و انتظار را به خود گرفته است.

او گفت: در حال حاضر تاثیر مسائلی بر بازار خودرو، باعث شده مردم در حالت بلاتکلیفی بمانند و تصور کنند در آینده شرایط برای خرید بهتر می‌شود و به این دلیل که از قیمت‌ها کاسته می‌شود، در بازار خرید نمی‌کنند. حال اگر اقتصاد کشور به جریان بیفتد، مردم خرید خود را انجام می‌دهند و اینها نکاتی است که باید طبق روند طبیعی مسیر خود،( افزایش یا کاهش قیمت‌ها) به لحاظ منطق بازار طی شود.

در این خصوص یکی از فعالان این بازار هم گفت: در حال حاضر بازار همچنان در رکود مانده و حتی این رکود بیشتر از چند ماه اخیر شده و مشتریان رغبتی برای خرید در این بازار ندارند و همه به انتظار کاهش قیمت در این بازار نشسته‌‌اند.

او ادامه داد: من بعید می‌دانم این بازار با روند کاهشی پیش رود. با توجه به اینکه در چندماه اخیر بازار خودرو کاهش قیمت تدریجی داشته و حتی با انجام توافق این روند ادامه داشته، من بعید می‌دانم که اینطور پیش برود، چون به نظر می‌رسد خودروسازان قیمت خودروهای داخلی را کاهش ندهند. همچنین قیمت خودروهای وارداتی که در بازار موجود است در پایین‌‌ترین حالت ممکن قرار دارد؛ تا جایی که بعضاً با قیمت همان خودرو در خارج از کشور تقریباً یکسان شده است.

او معتقد است: رکود در بازار خودرو ادامه‌دار می‌شود، زیرا تورم بالا خواهد رفت. همچنین اگر از لحاظ انتظار مردم برای کاهش قیمت مد نظر باشد، انتظار باطلی است که از قیمت خودرو‌ها به خصوص خودروهای داخلی کاسته شود، ولی امکان دارد با همکاری خودروسازان معروف و بزرگ (بنز، رنو و…) با صنعت خودروسازی ایران، شاهد اندکی کاهش قیمت در بازار خودروهای وارداتی شویم.

image_news_48631

کراس اوور ارزان رنو در راه ایران

پرشین خودرو: رویترز به نقل از یک مدیر ارشد رنو گزارش داد که این خودروساز فرانسوی درصدد معرفی مدلی از مینی کراس اوور جدید Kwid به ایران است.

به گزارش «پرشین خودرو»، ژرار دوتوربه، نایب رئیس رنو نیسان الیانس که معماری مدل ارزان قیمت جدید Kwid را طراحی کرده است، گفت: این مدل علاقه شرکای ایرانی این شرکت را جلب کرده است.

دوتوربه در مصاحبه‌ای گفت: این نوع خودرو می تواند مناسب بازار ایران باشد. ما این خودرو را به شرکای ایرانی خود معرفی کرده‌ایم و با علاقه آنها روبرو شدیم با اینهمه بین علاقه تا تصمیم برای عرضه این خودرو اندکی زمان خواهد برد.

خودروسازان مطرح دنیا از جمله پژو سیتروئن و فولکس واگن در پی توافق هسته‌ای تاریخی میان تهران و قدرتهای غربی، در تلاش برای احیای فعالیت در ایران هستند.

بر اساس گزارش رویترز، خودروسازان فرانسوی رنو و پژو سیتروئن اذعان کرده‌اند برای دفاع از سهم بازاری که پیش از تشدید تحریم‌ها در ایران داشتند، ناچارند پیشنهادهای بهتری به شرکای ایرانی خود عرضه کنند.

رنو که فروش نسل اول سدان لوگان این شرکت در ایران کاهش پیدا کرده است، در ماه مه مدل Kwid را بر مبنای پلتفرم خودروی CMF-A دوتوربه در هند رونمایی کرد. مدلهای آینده متعدد این شرکت هم بر مبنای این معماری جدید خواهند بود.

دوتوربه تاکید کرد که هنوز تصمیمی درباره مدلهای جدید برای ایران یا مکان مونتاژ آنها گرفته نشده است و احتمالا ظرف یک تا دو ماه آینده تصمیماتی در این باره گرفته خواهد شد.

مقامات پژو سیتروئن بلافاصله پس از توافق هسته ای اعلام کردند برخلاف شراکت کنونی که تحت آن ایران خودرو مدلهای قدیمی‌تر این خودروساز را مونتاژ می‌کند، تحت شراکت جدید با استفاده از جدیدترین معماری و موتورهای پژو، خودرو تولید خواهد کرد.

پژو در سال ۲۰۱۲ تحت فشار سهامدار وقت خود جنرال موتورز عرضه کیت مدلهای ۲۰۶ و ۴۰۵ خود به ایران خودرو را متوقف کرد اما شریک ایرانی اش اندکی بعد تامین قطعات مورد نیازش را از طریق واسطه‌ها آغاز کرد و به نوعی سهم حدود ۳۰ درصدی پژو در این بازار حفظ شد.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام این خودروساز فرانسوی، سال گذشته حدود ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو با برند پژو در ایران ثبت شدند.

ژان کریستوف کمار، مدیر امور منطقه آفریقا و خاورمیانه پژو هفته گذشته به رویترز گفت: برداشته شدن قریب الوقوع تحریمهای مالی زنجیره تامین قطعات را مجددا خواهد گشود و به پژو امکان می‌دهد فروش معمولی این قطعات را ازسربگیرد.

وی در ادامه افزود: جوینت ونچر تولیدی برنامه ریزی شده میان این شرکت و ایران خودرو برای بازارهای صادراتی هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اما به گفته میچل جاسینتو، تحلیلگر موسسه “آی اچ اس اتوموتیو”، خودروسازان اروپایی که اکنون درصدد بازگشت به ایران هستند، با رقابت شدید رقیبان چینی مانند چری و لیفان روبرو خواهند بود که در غیاب آنها سهمی در این بازار پیدا کرده اند.

با اینهمه این تحلیلگر بازار خودرو بر این باور است که برندهای کیفیت بالاتر احتمالا سهم بازارشان را در اقتصاد پساتحریم ایران پس خواهند گرفت. وی خاطرنشان کرد که برای پژو و فولکس واگن موفقیت در ایران بسیار اهمیت دارد زیرا دروازه ای به روی بازار گسترده‌تر خاورمیانه است.

اما خودروسازان آمریکایی شامل جنرال موتورز و فورد ناچارند بیشتر منتظر بمانند تا به بررسی لایه عمیق‌تر تحریمهای آمریکایی بپردازند که تجارت با ایران را برای شرکتها و بانکهای آمریکایی ممنوع کرده است.

image_news_48591

آئودی R8 به توربوشارژ مجهز می‌شود

پرشین خودرو: خودروساز آلمانی در حال بروز رسانی گزینه های موتوری پرچمدار خود است تا انتخاب های بیشتری را در پیش روی خریداران خود قرار دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اولریش‌هاکنبرگ رئیس توسعه فنی آئودی در این مورد می‌گوید:” این اجتناب ناپذیر است که ما از فناوری توربوشارژ برای محصولات خود بهره بگیریم “.

مدل ۲۰۱۶ R8 در قاره اروپا با یک گزینه موتوری ۵٫۲ لیتری V10 عرضه خواهد شد که دارای قدرت پیشرانه ۵۴۰ اسب بخاری یا ۶۱۰ اسب بخاری است که با اضافه شدن گزینه توربوشارژ این موتور در کنار موتور آسپیره طبیعی به صورت گزینه موتوری عرضه خواهد شد.

هاکنبرگ در این مورد می‌گوید:” ما به طور کاملا منحصر به فرد موتورهای آسپیره طبیعی را می‌سازیم ولی این بدان معنی نیست که ما به موتورهای توربوشارژ روی نخواهیم آورد ولی همچنان جایگاه موتورهای آسپیره طبیعی حفظ خواهد شد”.

به گزارش خودروسازی، به تازگی نیز آئودی یک موتور جدید ۵ سیلندر در مدل مفهومی‌TT Clubsport به نمایش گذاشته است که از سیستم توربوشارژ و سیستم الکتریکی سوپرشارژ بهره می‌برد که دارای قدرت پیشرانه ۶۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۴۷۹ پوند بر فوت است.

image_news_48586

تایر آی‌فلکس به تولید انبوه نزدیک می شود

پرشین خودرو: ما در میانه یک تغییر نسل به سوی وسایل نقلیه دوستدار محیط زیست قرار داریم، اما نوآوری های دیگری در این میان وجود دارند که تقریبا تکمیل شده و از آن جمله می توان به تایرهای بدون هوا اشاره کرد.

 به گزارش «پرشین خودرو»، در همین راستا، تایر آی‌فلکس محصول شرکت هنکوک توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کرده است.

تایرآی‌فلکس به مرحله تولید انبوه نزدیک می شود

آزمایش های انجام شده نشان داده اند تایر آی‌فلکس نامزد شایسته ای برای حمل و نقل دوستدار محیط زیست آینده است و انتظار می رود این محصول در آینده نزدیک روانه بازار شود. آی‌فلکس پنجمین تایر بدون هوای هنکوک محسوب می شود و ممکن است به خط تولید بسیار نزدیک باشد.

آزمایش های انجام شده روی تایر آی‌فلکس بر پنج دسته دوام، سختی، سرعت، حرکت مارپیچ، و ثبات متمرکز بوده اند. هنکوک با افتخار اعلام کرده است که توانایی تایر در دستیابی به سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت در آزمایش سرعت خودرو الکتریکی این شرکت نتیجه ای امیدوارکننده برای استفاده مصرف کننده آینده است.

تایرآی‌فلکس به مرحله تولید انبوه نزدیک می شود

نه تنها تایرهای آی‌فلکس هنکوک از عملکرد خوبی برخوردار هستند، بلکه در تولید آنها از یک ماده با قابلیت بازیافت آسان استفاده می شود. مراحل تولید نیز به نصف کاهش یافته – از هشت مرحله به چهار مرحله – که به معنای ردپای زیست محیطی کوچکتر برای شرکت هنکوک است. به گفته “سونگ هوا سو”، مدیر عامل هنکوک، این شرکت تقویت رهبری فناورانه خود در بازار جهانی تایر را هدف قرار داده و توسعه تایرهای دوستدار محیط زیست و آینده نگر را ادامه خواهد داد.

تایرآی‌فلکس به مرحله تولید انبوه نزدیک می شود

به گزارش عصر ایران، تایر آی‌فلکس از پلی اورتان سنتتیک تشکیل شده و کل واحد با رینگ یکپارچه می شود. سلول های هندسی داخل چرخ به تایر اجازه می دهند بی نیاز از هوا عملکردی همچون تایرهای عادی داشته باشد و از این رو استرس ناشی از بررسی فشار باد تایر از بین رفته و بهره‌وری سوخت نیز افزایش می یابد.

 

image_news_48615

تصاویر مخفیانه محصول جدید مرسدس

پرشین خودرو: مرسدس بنز در آخرین مرحله بهبود و توسعه خودروهای سری S کابریولت جدید است و اولین تصاویر مخفیانه در حال تست از این خودروهای سطح بالای مرسدس AMG توسط عکاسان شکار شد.

 

به گزارش «پرشین خودرو»، از تصاویر گرفته شده پیداست که این خودروی آزمایشی، مرسدس S63 کابریو هشت سیلندر است البته از برخی نقاط می‌توان انتظار داشت که این خودرو S65 کابریو ۱۲ سیلندر باشد.

2017-Merc-S63-AMG-Cabriolet

S63 کابریو در اصل نسخه‌ی سقف باز S63 کوپه است و جدا از سقف و هرگونه تقویت ساختاری موردنیاز انتظار می‌رود که مدل کانورتیبل این خودرو تقریباً مشابه مدل کوپه آن باشد. این یعنی S63 جدید هم از همان موتور هشت سیلندر ۵.۵ لیتری با توربوشارژ دوقلو استفاده می‌کند و قدرتی ۵۸۵ اسب بخاری و گشتاوری ۹۰۰ نیوتن متری تولید خواهد کرد. این موتور که با گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک جفت می‌شود در آمریکا با سیستم انتقال قدرت AWD منحصربه‌فرد مرسدس که ۴Matic نام دارد عرضه می‌شود.

2017-Merc-S63-AMG-Cabriolet

خودروی کانورتیبل هم مثل خودروی کوپه با سیستم انتقال قدرت ۴Matic قادر است تنها در ۳.۹ ثانیه از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و سرعت نهایی ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت را ثبت کند.

2017-Merc-S63-AMG-Cabriolet2

2017-Merc-S63-AMG-Cabriolet12

اما مرسدس مدل قوی‌تر این خودرو که همان S65 کابریو است را هم در نظر دارد. این خودرو هم موتور توربوی دوقلو دوازده سیلندر و ۶ لیتری S65 کوپه را به عاریه گرفته که ۶۲۱ اسب بخار نیرو و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند؛ اما معلوم نیست که چرا مرسدس دست به ساخت چنین خودرویی زده است و ما فقط می‌توانیم خوشحال باشیم که مرسدس، خودروی قوی‌تر را هم در نظر گرفته است.

2017-mercedes-amg-s63-cabriolet-spy-shots

به نظر می‌رسد که مرسدس این خودرو را در نمایشگاه فرانکفورت امسال به نمایش بگذارد، اما باید مدت زمان بیشتری منتظر مدل AMG آن باشیم.

image_news_48618

اسرار خودروسازی کره به چین درز کرد

پرشین خودرو: کارکنان یک شرکت طرف قرارداد با دو خودروساز کره‌ای هیوندای و کیا به‌خاطر افشای اسرار این دو شرکت دستگیر شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، پلیس سئول اعلام کرده است که این دو کارمند به اتهام افشای طراحی و سایر اسرار صنعتی دستگیر شده‌اند و ۲۰ نفر دیگر نیز بدون بازداشت محکوم به پرداخت جریمه نقدی شدند.

براساس این گزارش یکی از متهمان که بازنشسته شرکت طرف قرارداد با هیوندایی و کیا بوده است به استخدام یک شرکت طراحی خودرو درآمده و سپس به چین اعزام شده است. او متهم است که ۱۳۰ راز صنعتی کره را به کمک همکاران سابق خود به چین فروخته است.

یکی از بازرسان این پرونده می‌گوید که اطلاعات فاش شده شامل طراحی ۳۰ مدل مختلف خودرو از جمله مدل‌هایی که هنوز عرضه نشده‌اند، است.

به گزارش دنیای اقتصاد، برآورد هیوندایی و کیا نشان می‌دهد که زیان ناشی از این درز اطلاعاتی بالغ بر ۷۰ میلیارد وون (واحد پول کره‌جنوبی) باشد. هر دلار آمریکا معادل ۱۱۴۷ وون است.

image_news_48622

نمایندگان فولکس‌واگن و دایملر به ایران آمدند

پرشین خودرو: نمایندگان دو خودروساز آلمانی فولکس‌واگن و دایملر برای مذاکره و زمینه‌سازی برای حضور در ایران عازم تهران شده‌اند.

 به گزارش «پرشین خودرو»، با به نتیجه مذاکرات هسته‌ای خودروسازان بزرگ جهانی عزم خود را برای حضور در بازار ایران جزم کرده‌اند.

در این میان براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، دو خودروساز بزرگ آلمانی جزو پیشگامان این عرصه بوده و نمایندگان آنها برای مذاکره در این زمینه هم‌اکنون در تهران به سر می‌برند.

نمایندگان این دو شرکت خودروساز آلمانی همراه با هیات بلندپایه اقتصادی آلمان به سرپرستی معاون صدراعظم این کشور وارد ایران شده‌اند و مذاکراتی با مسوولان صنعتی کشور خواهند داشت.

حضور نمایندگان این دو شرکت در ایران در حالی است که شرکت فولکس‌واگن تجربه حضور و تولید محصولاتش را در ایران دارد به‌گونه‌ای که حدود یک دهه پیش برخی از محصولات این شرکت در یکی از خودروسازان داخلی تولید می‌شد.

البته آلمانی‌ها تنها مشتاقان حضور در بازار خودروی ایران نیستند به‌گونه‌ای که پیش از آنها رقبای فرانسوی‌شان تقریبا به توافق نهایی برای حضور در صنعت خودروی ایران دست یافته‌اند.

مذاکرات فشرده بین خودروسازان داخلی و دو شرکت پژو و رنو در ماه‌های گذشته در جریان بوده و آنها آنطور که خودروسازان داخلی اعلام کرده‌اند، به توافقات نهایی برای آغاز همکاری‌های مشترک نیز دست یافته‌اند.

در این زمینه دو خودروساز فرانسوی پذیرفته‌اند که برای حضور مجدد در بازار ایران باید نسبت به سرمایه‌گذاری مستقیم، انتقال تکنولوژی، تولید محصولات جدید و به‌روز و صادرات محصولات از سایت‌های تولیدی ایران اقدام کنند.

البته گذشته از آلمانی‌ها و فرانسوی‌ها، خودروسازان آمریکایی نیز علاقه‌ای به واگذار کردن بازار ایران به رقبای خود ندارند به‌گونه‌ای که در ماه‌های اخیر با ارسال پیام‌هایی علاقه خود را برای حضور در بازار ایران ابراز کرده‌اند.

پیش از این ساسان قربانی – عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران، در این رابطه اظهار کرده بود:”‌ خودروسازان آمریکایی‌ از طریق برخی واسطه‌ها به خودروسازان ایرانی پیام داده‌ و خواستار سرمایه‌گذاری در صنعت خودروی ایران شده‌اند. در این زمینه شنیده می‌شود که آمریکایی‌ها مطالعات بازارسنجی برای حضور در ایران را نیز آغاز کرده‌اند و آماده‌اند با رفع تحریم‌ها فعالیت خود را در ایران آغاز کنند”.

به گزارش ایسنا، در این شرایط باید دید مذاکرات خودروسازان بزرگ جهانی با مسوولان صنعتی کشور به کجا رسیده و کدام شرکتها زودتر می‌توانند با شرکای ایرانی خود به توافق رسیده و تولید محصولاتشان در ایران را آغاز کنند.